Kamp eestlasi röövib Kesk-Euroopas panku

17. mai 2001, 08:27

Aprillis ja mai alguses Austria pealinna Viini südalinnas nelja panka röövinud noortest eestlastest koosneva rühmituse hingel võib olla ka mitukümmend raharöövi Lõuna-Saksamaa pankadest, kirjutab Postimees.

Eelmisel nädalal tõusid Austria päevalehtedes esikohale uudised Eesti pangaröövlitest, kes puistavad Viini südalinna suuri pankasid. Alust selleks andis asjaolu, et 7. ja 8. mail toimus linnas neli järjestikust pangaröövi.

Pärast kolmandat kuritegu õnnestus Viini kriminaalpolitseil tabada kaks jõugu liiget, kelle ütlused tõid päevavalgele eestlaste rühmituse olemasolu ja tegevuse Austrias ning täpsustasid nende kuritegude käekirja.

Viini kriminaaluurimise büroo juht Ernst Geiger ütles eile Postimehele, et kuigi eestlaste grupi tegelik suurus pole veel teada, käivad röövlid pankades enamasti kahekesi. ?Nad on noored, kes tormavad südapäeval panka sisse,? kirjeldas Geiger.

?Maskideta kurjategijad pursivad saksa keelt, mõlemal on püstol. Pangast kaasa haaravad nad vaid sularaha, mida on kerge kätte saada. Nagu filmis, kiirelt panka sisse ja kiiresti rahaga välja.?

Geiger teeb rühmituse tabamise nimel koostööd Saksamaa kolleegidega, sest väidetavalt on sama eestlaste seltskond viimastel kuudel rünnanud ka kümneid Lõuna-Saksamaa panku. ?Tegemist võib olla kuni poolesaja rööviga Saksamaal,? lausus ta. Kahtlusi kinnitasid ka Austria ja Saksamaa ajakirjanikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing