Vastemõisa volikogu premeeris süüdimõistetud vallavanemat

17. mai 2001, 09:23

Vastemõisa volikogu tagandas riigikohtus süüdi mõistetud vallavanema Rünno Johansoni eile küll ametist, kuid määras talle kuupalgasuuruse preemia, kirjutab Sakala.

Volikogu esimehel Heino Poskal tuli vallavanem Rünno Johansoni tagasiastumispalve panna hääletusele kaks korda. 'Kes on poolt, palun käega märku anda!' ütles Poska oma kuuele kolleegile. Mitte ükski volikogu liige kätt ei tõstnud.

'Kes on vastu? Kes on erapooletu?' üritas Poska veel kord, kuid volinikud põrnitsesid liikumatult lauda.

Enne hääletust olnud arutelul leidsid volikogu liikmed, et Rünno Johanson on valla hüvanguks palju tööd teinud.

'On väga kahju, et vallavanem peab tagasi astuma selle pärast, et hoidis ära rahva raha raiskamise,' lausus Heino Poska. Volikogu esimehe kinnitusel ilmnes kaitsepolitsei juurdlusest, et Rünno Johansonile süüks pandud tegu hoidis kokku 400 000 krooni valla raha.

Pärast ebaõnnestunud hääletust tänas Johanson volikogu liikmeid usalduse eest, kuid palus end ikkagi tagandada. 'Elu vallas peab edasi minema ja volikogu peab seadust täitma,' ütles ta. 'Kohtuotsusele vastupunnimine ei too mingit kasu.'

Esimehe ettepanekul määras volikogu seitse aastat valda juhtinud Johansonile ühe kuupalga suuruse preemia. 'Pärast maksude mahaarvamist on see ligi 5000 krooni,' täpsustas Heino Poska. 'Sellega tõendame, et vallavanem pole vallale kahju tekitanud.'

Koos oma juhiga astus tagasi ka vallavalitsus. Selle viis liiget jätkavad tööd uue vallavanema leidmiseni. Uue vallajuhi leidmiseks korraldab volikogu konkursi ning tulemused selguvad kuu aja pärast.

Riigikohus mõistis Rünno Johansoni süüdi selles, et ta tellis 240 000 krooni eest töid Vastemõisa Maaparandus- ja Veeühistult, mille juhatusse ta samal ajal kuulus.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing