Viljandi haigla võib muutuda sihtasutuseks

18. mai 2001, 08:09

Valitsus tunnistas otstarbekaks Viljandi maavanema plaani moodustada haigla varadest sihtasutus, kuid linnajuhid tahavad haiglat endiselt linna omandusse, kirjutab Sakala.

'Maavalitsuse eesmärk on jõuda 1. juuliks nii kaugele, et riikliku sihtasutuse loomiseks vajalikud paberid oleksid valitsusele saadetud,' rääkis maavanem Helir-Valdor Seeder.

Maavalitsusel on kava moodustada Viljandi Maakonnahaigla ja Jämejala Psühhiaatriahaigla varadest sihtasutus. 'Selle idee on heaks kiitnud ka valitsus,' lisas praegu Ungaris õppiv maavanem.

Linn riikliku sihtasutuse loomist ei toeta ja volikogu otsuse kohaselt soovib ta haigla varasid riigilt endale. Selleks saatis volikogu pool aastat tagasi taotluse riigikogu majanduskomisjonile, kuid vastust pole seni tulnud.

Sihtasutuse loomist on linnajuhid pidanud ebaseaduslikuks ja ebaotstarbekaks ning sellekohane märgukiri läkitati mullu sügisel ka õiguskantslerile.

Mai algul jõudis valitsus otsusele, et maavanema tegevusele sihtasutuse loomise ettevalmistamisel pole midagi ette heita.

Helir-Valdor Seeder on varem tunnistanud, et maavalitsust ei rahulda praegune arstiabi süsteem, sest see pole nii ratsionaalne, kvaliteetne ja kättesaadav, kui võiks. Samuti on ta leidnud, et kahe haigla ühendamine annaks olulise majandusliku efekti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing