Aare Urm: Eestis on eurovisoon odavam kui Taanis

18. mai 2001, 07:58

Eesti Televisiooni juhatuse esimees Aare Urm on kindel, et Eesti suudab järgmisel aastal korraldada eurovisiooni tunduvalt odavamalt kui tänavu 125,8 miljonit krooni kulutanud Taani, kirjutab Eesti Päevaleht.

ETV peab 29. maiks saatma Euroopa Ringhäälingute Liidule (EBU) kinnituse, et Eestil on korraldamiseks rahaline garantii ja lisama ka eelarve. ?Korraldamise õiguse saame alles neid nõudeid täites,? nentis Urm.

Kas valitsus kuu lõpuks omapoolse toetuse kinnitab, seda ei julgenud Urm öelda. ?Olen optimist, kuigi selleks pole põhjust, kuulates rahandusminister Siim Kallase kõnesid,? lausus Urm.

Urmi sõnul ei vasta tõele Kallase väide, nagu poleks ETV rahandusministeeriumile tegevuskava ja kuluaruandeid esitanud. ?Me ei pea ringhäälinguseaduse järgi valitsusele aruandeid esitama, vaid ringhäälingunõukogule. Me pole ühe ministeeriumi televisioon.?

ETV juhatuse esimees Aare Urm käis eile vaatamas Saku suurhalli kui üht võimalikku kontserdipaika. ?Sain selgeks, et Eestis on koht, kus suurüritust korraldada,? lausus Urm. ?Kuid loomulikult tuleks sinna ehitada meeskonnaruumid, tualetid, kommunikatsioonid, kommentaatoriboksid vähemalt 40 riigile ja palju muud.?

Kolmapäeval vaatab Urm üle Lilleküla staadioni.

Eriliselt tõi ETV juht välja, et eurovisiooni afterparty korraldamine peab olema tunduvalt parem, kui see oli Taanis. ?Mind lükati seal poole peenemaks ? kõik olid nagu kilud karbis,? ütles Urm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing