ERA Panga juhtide kriminaalasjaga on liidetud kindlustusseltside episoodid

18. mai 2001, 14:51

Pankrotistunud ERA Panga endiste juhtide Andres Bergmanni, Jaak Kiikeri ja Peep Akkeli kriminaalasja raames uuritakse meeste tegevust ka kindlustusseltsides Polaris Elu ja Polaris Vara, ütles politsei juhtivinspektor Eero Ergma.

Ergma sõnul on Polaris Elu ja Polaris Vara pankrotihaldurite arvates osades tehingutes kuriteo koosseis. ?Vaatame avaldused algatatud kriminaalasja raames läbi,? rääkis Ergma. ?Kui leiame, et on kriminaalkuriteo koosseis, siis esitame süüdistused.?

Polaris Elu pankrotihaldur esitas avalduse kriminaalasja algatamiseks veebruaris. Polaris Vara pankrotihaldurilt laekus vastav avaldus mai algul.

Ergma sõnul liideti avaldused juba menetletava kriminaalasjaga, sest Bergmann, Kiiker ja Akkel olid tegevad ka Polaris Elu ja Polaris Vara juhatuses või nõukogus. ?Kindlustusseltside juhatuse ja nõukogu teised liikmed pole kahtlustatavad,? lisas Ergma.

Prokurör on pikendanud Andres Bergmanni, Jaak Kiikeri ja Peep Akkeli kriminaalasja uurimist 3. juulini.

Keskkriminaalpolitsei on esitanud Bergmannile, Kiikerile ja Akkelile esialgse süüdistuse kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel, mis käsitleb vara omastamist raiskamise või ametiseisundi kuritarvitamise teel suures ulatuses. Karistus selle alusel süüdimõistmisel on vabadusekaotus kolmest kuni kaheksa aastani.

Keskkriminaalpolitsei algatas ERA Panga pankrotihaldurite avalduse alusel kriminaalasja Bergmanni, Kiikeri ja Akkeli suhtes eelmise aasta 3. märtsil. Neli päeva hiljem vahistati Bergmann, Kiiker ja Akkel 48 tunniks.

Tartu maakohus ei rahuldanud 8. märtsil 2000. aastal politseiuurija taotlust võtta Bergmann, Kiiker ja Akkel eeluurimise ajaks vahi alla ning vabastas nad.

Bergmanni, Kiikeri ja Akkeli suhtes on kohaldatud allkirja elukohast mittelahkumise kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing