Citigroup on USA fondide lemmikaktsia

21. mai 2001, 10:47

USA suurim finantsteenuseid pakkuv Citigroup Inc. on kõige populaarsem aktsia USA investeerimisfondide portfellides, teatab uudisteagentuur Reuters.

2000. aasta lõpul oli Citigroupi aktsiad 926 investeerimisfondi portfellis, mis teeb kompanii aktsia fondide hulgas populaarseimaks. Pangandusgrupp läks sellega mööda 1999. aasta populaarsematest aktsiatest Microsoft Corp. ja Intel Corp.

Citigroup, mille turuväärtus on umbes 250 miljardit dollarit (4,4 triljonit krooni) kasutab aktsia populaarsust ära kasvamiseks. Kompanii osutab panga-, maakler- kindlustusteenuseid rohkem kui sajas riigis. Neljapäeval teatati Mehhiko suuruselt teise panga, Grupo Financero Banamex-Accival ostmisest 12,5 miljardi dollari eest.

Citigroupi järel teisele kohale asus möödunud aastal Cisco Systems Inc, kelle aktsiad on 903 fondi portfellis. Ciscole järgnesid Intel, Microsoft ja Pfitzer.

Rahalises väärtuses on kõige populaarsem aga General Electric Co aktsia, mille väärtus USA fondide portfellides oli kokku 43 miljardit dollarit (750 miljardit krooni). Citigroupi aktsiate koguväärtus USA fondide portfellides oli möödunud aasta lõpul 36 miljardit dollarit (630 mld krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing