Vadim Polishtshuki advokaat ei tea Keskturu pojale loovutamise põhjust

21. mai 2001, 16:31

Vadim Polishtshuki endise abilinnapea Mait Metsamaa mõrva kriminaalasjas esindav advokaat Ain Kiis tunnistab, et ta ei tea põhjust, mis ajendas kaitsealust Keskturu kontrollpakist oma poja kasuks loobuma, kirjutab EPL Online.

Kiis, kes kinkelepingu vormistamisega ei tegelenud, peab usutavaks, et Polishtshukki võis tehingut tegema ajendada nii eelseisev süüdistus mõrva tellimises, kui ka halvenenud tervis.

Keskkriminaalpolitseil jäi möödunud nädalal Polishtshukile süüdistus esitamata just tolle halva tervise tõttu. Avokaadi sõnul vaevab Polishtshukki südamehaigus.

Kiis lisas, et haigus ei lase turu juhil ja omanikul tööl käia ega kaitsjaga kohtuda.

Turu direktor Margus Kuustiku sõnul pole Polishtshuk tõesti viimasel ajal turul viibinud. Vajaduse korral peavad mehe ühendust telefoni teel. Kuustiku sõnul pole Polishtshuki vahetut osalemist turul vaja, kuna ta saab turu juhtimisega ilma selletagi hakkama.

Polishtshuk kinkis aasta algul oma pojale Andrei Polishtshukile OÜ Abring, millele kuulub 80 protsenti Keskturu omanikust Tallinna Turukaubanduse AS-st. Andrei Polishtshuk on ka ülejäänud 20 protsendi omaniku AS-i Dzebeti nõukogu esimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing