Parteiliider Ilves alustas väitlusest Savisaarega

21. mai 2001, 08:14

Laupäeval Mõõdukaid juhtima valitud välisminister Toomas Hendrik Ilves peab oma parteile raskeks praegust koalitsiooni kahe paremerakonnaga, ent ei näe võimalust otsida liitu Keskerakonnaga, sest neid juhib Edgar Savisaar, kirjutab Postimees.

?Praegune koalitsioon ei ole meie jaoks kerge,? nentis Ilves oma erakonna kongressil peetud kõnes. ?Täiesti õigustatult võib küsida, miks ei moodusta me poliitilist liitu mõne meile näiliselt lähema erakonnaga.?

Ilves jätkas: ?Juhikultuse viljelemine, võimetus koostööks teiste poliitiliste erakondadega, ebademokraatlikud võimuvõtted: kõik need Keskerakonna juhile omased nähtused ei tekita usaldust erakonna vastu, mille liikmeskond on kindlasti valdavas osas ausad ning hea tahtega inimesed.?

Ehkki Ilves pidas oma n-ö troonikõnes Keskerakonda lähedaseks, ütles ta hiljem ajakirjanikele, et ainus sotsiaaldemokraatlik erakond Eestis on Mõõdukad ning et Keskerakond näitas Liberaalse Internatsionaali liikmeks pürgimisega, kuhu ta kuuluda soovib.

Keskerakonnaga vastandab Mõõdukaid Ilvese hinnangul ka äsjane presidendikandidaat Peeter Kreitzbergi ühinemine Euroopa Liidu vastase pöördumisega, sest Rahvaerakond Mõõdukad pooldab selgelt Eesti euroliiduga ühinemist.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar võrdles omakorda eilsel teaduskonverentsil kõnet pidades välisminister Ilvest ENSV kompartei stagnaaegse juhi Karl Vainoga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing