Tallinn rajab kesklinna läbiva rattatee

21. mai 2001, 08:10

Tallinn alustab juunis seitsme kilomeetri pikkuse valgustatud jalgrattatee rajamist Hipodroomist Russalkani ning umbes 10 miljonit krooni maksva tee tööjoonised tellitakse K-Projektilt lähiajal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tulevane rattatee kulgeb Paldiski maanteelt piki Telliskivi ja Tehnika tänavat Schnelli tiigi taha, edasi saab rattur Rannamäe teed pidi sõita sadamasse ning sealt juba Uus-Sadama ja Nafta tänava kaudu Pirita teele.

?Jalgratturid ei tohiks aga veel ?hurraa? karjuda ja arvata, et panevad silmad kinni ning sõidavad läbi kesklinna. Mitmes kohas tuleb ikka rattalt maha tulla ja üle tee minna. Vahepeal läheb tee vanalinna sisse munakividele,? rääkis Tallinna kommunaalameti asejuhataja Ain Veltmann.

Veltmanni sõnul on rattatee kohati ajutine tulevase Põhjaväila kandis, sest väilale on juba rattasõiduosa peale arvestatud.

?Vanalinna juures kaalume pärast Põhjaväila valmimist ühe lõigu Rannavärava tee juures tervenisti kergeliiklusele andmist,? ütles Veltmann.

Lisaks kesklinna läbivale jalgrattateele ehitatakse kilomeeter rattateed Vabaõhumuuseumi teele Rocca al Mare koolist Vabaõhumuuseumini ning projekteeritakse rattatee Lõuka teest Vabaõhumuuseumi tee lõpuni, ütles Veltmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing