Peterburi konsulaati ähvardab tööseisak

21. mai 2001, 08:13

Eestit Peterburis esindaval peakonsulaadil on oht jääda elektri- ja telefoniühenduseta, sest peakonsulaadi pangaarve on pikaleveniva kohtuprotsessi tõttu endiselt aresti all ning nende kommunaalarved maksmata, kirjutab Postimees.

Peakonsulaat pole oma arveid maksta saanud juba veebruarist alates, kui ühe kohaliku elaniku ja konsulaadi vahelist tsiviilvaidlust arutanud Petrogradi rajoonikohus arveldusarve pangas arestis.

Pärast seda, kui Peterburi linnakohus alama astme kohtuotsuse eelmise nädala lõpus tühistas, lootis peakonsulaat ka oma raha taas kasutama hakata, kuid arveldusarve jäi endiselt aresti alla.

Konsul Leemet Paulson rääkis Postimehele, et linnakohtul oli valida kas kohtuasja lõpetamise või selle uuesti läbivaatamisele saatmise vahel. Kohtunik otsustas viimase kasuks, see aga tähendab kohtulike tõendite uut uurimist ja vaidlusi, mis võivad halval juhul kesta kuid.

?Linnakohtu kohtunik ütles, et tema siin kohtuasja ei näe, sest esimese astme otsus on valesti tehtud,? märkis Paulson. ?Suure tõenäosusega lahenebki asi meie jaoks positiivselt, kuid iialgi ei või teada.?

Kogu selle aja peab peakonsulaat lootma Peterburi kommunaalettevõtete heatahtlikkusele, sest võlg nende ees aina kasvab ning ühel hetkel võivad ettevõtjad Eesti esindusest elektri ja telefoni lihtsalt välja lülitada.

?Kui teenuse pakkujad otsustavad kraanid kinni keerata, siis peame Peterburis ajutiselt uksed sulgema,? nentis Paulson. ?Et nii äärmuslikku sammu teha ei tuleks, siis oleme abi saamiseks pöördunud Vene välisministeeriumi poole ja nad on lubanud meid aidata, kuidas saavad.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing