Viru Keemia Grupp rajab Hiinasse põlevkivi töötlemise tehase

22. mai 2001, 08:41

Äsja Hiinast naasnud Viru Keemia Grupi (VKG) esindajad Nikolai Sedov ja Jaanus Purga kirjutasid Hiinas viibides alla koostöömemorandumile sealse keemiakontserni Harbin Gas Chemical (HGC) peadirektoriga Lu Bing, mille kohaselt VKG ja Harbin Gas Chemical alustavad läbirääkimisi ühisettevõtte loomiseks, et rajada Hiinasse põlevkivi töötlemise tehas. Samas lepiti kokku pooltööstuslike katsetuste läbiviimine VKG seadmetel.

Rajatava tehase plaanitav võimsus on pool miljonit tonni põlevkivi aastas ning esimest toodangut oodatakse juba kahe aasta pärast.

Visiidile eelnenud kuude jooksul uuriti Harbini leiukoha põlevkivi nii Eesti kui ka Hiina laborites ning tulemused osutusid paljulubavateks, teatab VKG pressiesindaja. Harbini kivi orgaanilise aine sisaldus oli 33% ja kütteväärtus 10,8 MJ/kg, mis on sarnane Eesti energeetilise põlevkiviga, asetades Harbini maailma 3?4 väärtuslikuma leiukoha hulka.

VKG esindajate sõnul on selline kivi väga hea õlitootmise alustamiseks ning arvestades äärmiselt madalaid tootmiskulusid Hiinas, tuleb seal toodetud õlitonni omahind toenäoliselt kuni 40% odavam Eestis toodetust. Samas on saadav õli koostiselt isegi väärtuslikum Eestis toodetavast ning seetõttu ka tema müügihind kõrgem.

Harbini Tehased on 1993. aastal rajatud üle 10 000 töötajaga riiklik kaevanduste ja tehaste kompleks, mille põhitoormeks on oma kaevanduste kivisüsi. Toodetakse gaasi, elektrit, metanooli, fenoole jt. keemiaprodukte. Tehased on hästi varustatud ja nüüdisaegsed. Käesoleval aastal ehitatakse lisaks olemasolevale veel 80 000tonnise võimsusega metanoolitehas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing