Tallinna linnavalitsus kaalub homme turistimaksu ja müügimaksu

22. mai 2001, 17:20

Tallinna linnavalitsus kaalub homme kohalike maksudena turistimaksu ja müügimaksu kehtestamist järgmisest aastast, teatas linna rahandusjuht Ahti Kallaste.

Kaht kohalikku maksu näeb ette ka linna strateegia järgnevaks kolmeks aastaks. Müügimaksuks plaanitakse 0,5 kuni 1% Tallinnas asuvate äriühingute käibest ja sellest peaks kogunema 100?200 miljonit krooni aastas.

Turistimaksu suurust pole Kallaste sõnul hetkel tal teada, kuid seda hakatakse koguma reisibüroode kaudu.

Seni kehtib Tallinnas üks kohalik maks, automaks.

Kui linnavalitsus homme kohalike maksude kehtestamise heaks kiidab, liigub eelnõu volikokku, kes peab selle vastu võtma. Kallaste sõnul võib volikogu ka maksude kehtestamise aja edasi lükata näiteks aasta-paari võrra, sõltub ettepanekutest ja kuidas neid toetatakse.

Kallaste rääkis, et pealinna maksubaasile avaldavad mõju riigi tehtud maksupoliitilised otsused ja mõned neist, näiteks tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, annab tugeva tagasilöögi.

Samuti tuleks tema sõnul realiseerida Suur-Tallinna idee, kuna Tallinna äärsete valdade elanike arv ja maksubaas kasvab pealinna arvelt, samas käivad need inimesed pealinnas tööl ja nendele kulub endiselt raha ka Tallinna eelarvest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing