Haapsalu muuseum kutsus punkarid appi kivimaja lammutama

22. mai 2001, 09:36

Haapsalu punkaritel kulus terve tööpäev, et lammutada kasutult seisnud ladu Rannarootsi muuseumi hooves, kirjutab Lääne Elu.

Lõhkumist alustasid muuseumi töötajad ise hommikul. Abimehed-punkarid lisandusid päeva jooksul. Pimeduse saabudes kõrgus kivilasu vahel vaid korsten.

'Pidin kella üheksaks tulema, aga ärkasin sel ajal Noarootsis. Haapsallu jõudsin alles lõunaks,' ütles üks lõhkujaid Janar Raagma. Tema sõnul oli kiviehitist raske maatasa teha: 'Kondid on veel kaks päeva hiljem haiged.'

'Kui meie muuseum oli vene ajal surnukirstutöökoda, ehitati õuele kivikuur. Et selle väljanägemine polnud kõige kenam, otsustasime ta lõhkuda,' selgitas muuseumi direktor Alar Schönberg.

Mõte kaasata lammutusse punkarid tekkis talvel, mil muuseumi hoovilt kadus esimene kivimaja. Siis tuligi Lyckholmi muuseumi endine direktor, Haapsalu muusikaklubi liige Janar Raagma mõttele kasutada punkarite tasuta tööjõudu.

'Lõime mitu kärbest ühe hoobiga: maja on lammutatud ja punkarid oma agressiivse energia välja elanud. Koostöö laabus - kultuuriinimesed saavad üksteisest imehästi aru,' leidis Schönberg.

Lõhutud kivikuuri asemele toovad muuseumi töötajad Riguldist vana paadikuuri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing