Kodustatud metssead panid talust plehku

22. mai 2001, 09:36

Ööl vastu pühapäeva kella poole kahe ajal pääsesid Ridala vallas vabadusse kodustatud metssead, kirjutab Lääne Elu.

'Viisteist hinge läks jooksu. Kuldid, emised, kesikud ja põrsad,' ütles sigade omanik Tõnu Targamaa. Võimalust sigu tagasi saada peab ta kaduvväikeseks. Aedikust pääsesid lahti poolteise kuu kuni viie aasta vanused metssead.

Targamaa sai metsseapõrsad viis aastat tagasi Tallinna loomaaiast. Osa sigu on varemgi jooksus olnud, kuid söögiajaks tagasi tulnud. Esmaspäeva hommikul sigu veel tagasi ei olnud.

'Väike äriidee oli, sealiha ju süüakse. Just jõudsin mõelda, et paari aasta pärast tasub ettevõtmine ära. Viis aastat tegelesin, aga nüüd - tühjagi,' oli Targamaa nördinud.

Omanik on sigade kadumisest teavitanud kohalikke jahimehi ja politseid. Tema sõnul oli loomade lahtipäästmisel pealtnägijaid.

'Miks seda tehti, ei oska öelda. Versioone on mitu, tõenäoliselt tegid noored mehed pulli,' sõnas Targamaa.

Politsei pressiesindaja Mari-Ann Allpere sõnul selgitab politsei, kas tegemist oli omaniku hooletusega või päästis keegi tahtlikult sead lahti.

Keskkonnainspektsiooni Lääne osakonna juhataja Tõnis Ulm ütles, et segadust tekitavad sead kindlasti, kuid nad ei ole ohtlikud.

'Kui sead peaksid kellelegi kahju tegema, peab omanik selle hüvitama. Samuti käib metsseajaht peaaegu aasta ringi,' rääkis Ulm. Targamaa sead ei olnud märgistatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing