Plastikkell lubab autot tasuta parkida

22. mai 2001, 08:24

Tallinnas kasutusele tulnud plastmassist parkimiskell võimaldab linnaametnike määratud viiel parkimisalal oma auto linnatänavale jätta kuni pooleks tunniks tasuta, kuid autojuhtide meelehärmiks on need seni müügil vaid Tallinna liikluskorralduskeskuse hoones Mustamäel Liimi tänaval, kirjutab Postimees.

Piiratud ajaga tasuta parklad on pealinna liikluskorraldajad maha märkinud Viru, Harju ja Nunne tänavale ning Liivalaia tee äärde, juhtidel on võimalik oma auto neisse tasuta parkida pooleks kuni üheks tunniks. Kauem parkimiskohta kinni hoida ei tohi.

Tallinna liikluskorralduskeskuse juhi Vello Kooniku sõnul näeb liikluseeskiri ette, et autojuht peab parkimiskontrolöride tarbeks nähtavale kohale panema parkimise algusaja. Ta märkis, et üheks hõlpsaks viisiks seda teha on 15kroonise parkimiskella kasutamine, mille plastmassist skaalat liigutades saab vajaliku kellaaja välja panna.

Koonik lausus, et parkimise algusaja mittemärkimine tähendab piiratud ajaga parklas liikluseeskirja rikkumist, mille eest parkimiskontrolörid saavad trahvi määrata. Samas tunnistas ta, et kontrolörid inimesi praegu ei trahvi, tehes vaid hoiatusi.

?Ootame, kuni neid kelli rohkem müügile tuleb ning inimesed neid ostma ja kasutama hakkavad,? lausus Koonik. Millal see aeg käes võiks olla, ei osanud mees öelda. Pärast kolmenädalast müügilolekut Mustamäel Liimi tn 3 asuva liikluskorralduskeskuse ruumes on neid sealt ostetud vaid poolsada.

Parkimiskellade levitamisega ei tegele seejuures ei pealinna liikluse eest vastutav säästva arengu ja planeerimise amet ega liikluskorralduskeskus ise.

Samuti pole linn sellega tegelema volitanud parkimispileteid levitavat turvafirmat ESS, mistõttu parkimiskellade müügiletulek Tallinna müügipunktidesse sõltub täielikult kioskikettide enda aktiivsusest Viljandis asuvast erafirmast plastkellasid hankida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing