Puudeastme määramine röövib perearstide aega

22. mai 2001, 08:14

Perearstid katkestasid eilsest puudeastme määramise, sest puuet taotlevate inimeste hulk on röövinud tohtrite aja ja pikendanud ravijärjekordi, kirjutab Postimees.

?Meie ülesanne on esmajärjekorras inimesi ravida, mitte tegeleda asjadega, mis ei kuulu otseselt meie tööülesannete hulka, näiteks lahendada sotsiaalküsimusi,? põhjendas Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige Heidi-Ingrid Maaroos perearstide otsust.

Aasta algusest kehtiv puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse ja sotsiaalministeeriumi hilisemate määruste kohaselt peavad perearstid enda kanda võtma ka patsientide puude määramise, kuid arstide väitel on see pigem sotsiaaltöötajate asi.

Puude raskusastme määramiseks tuleb arstil vajadusel teha lisauuringuid ning täita hulk pabereid, et esitada need hiljem elukohajärgsele pensioniametile.

?Keskmiselt kulub ühe patsiendi dokumentide täitmiseks poolteist tundi,? nentis perearst Eero Merilind.

Maaroosi sõnul ei tähenda see üksnes paberimajanduse suurenemist, vaid ka ravijärjekordade pikenemist. ?Seaduses sätestatud aeg perearsti jutule pääsemiseks on kolm päeva,? lausus ta. ?See on aga hakanud pikenema, sest puude määramise soovijaid on palju.?

Ka ei kavatse ministeerium eraldada lisaraha puude määramiseks vajalikeks uuringuteks, mistõttu perearstid kulutavad sellele suure osa haigekassa antud rahast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing