EPL: Martin peal ja Jürgenson all

22. mai 2001, 08:10

Ruth Martinist võiks saada kõigi töövõtja õiguste eest võitlejate sümbol, kui kompensatsioon, mis ta kohtu otsusel kahe ebaõiglase vallandamise eest riigilt saama peaks, poleks nii suur ? üle 300 000 krooni ? ja ei tuleks maksumaksja taskust, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Vaese kannataja rolli kohtuotsusega taas teede- ja sideministeeriumi kantsleriks ennistatud Martin seega ei sobi.

Küll aga kasvatab Martini lugu teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni käpardioreooli. Kui minister heidab Martinile kindlal sõnal ette teenistuskohustuste jämedat rikkumist ja usalduse kaotust, siis oleks ju alust oodata, et ta suudab vallandamise korralikult ka vormistada.

Aga nagu Jürgensonile omaseks saanud, ei mõelnud ta oma ettevõtmist korralikult läbi ega valmistanud ette. Nüüd ongi riik piinlikus olukorras, mis hulga raha maksma läheb.

Kuna sarnaseid töövaidlusi võib ette tulla tulevikuski, siis oleks otstarbekas, et segaduse autorid ei pääseks vaid möönmisega et Martini vallandamisekulud on äärmiselt kahetsusväärsed. Praegused seadused võimaldaksid ebaõnnestunud vallandamisekatsete autorilt sisse nõuda ühe kuupalga suuruse kahjutasu. Seda peaks valitsus ka tegema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing