Haapsalus kolisid patsiendid vanast puumajast eurohaiglasse

22. mai 2001, 09:36

Laupäeval kolis Haapsalu neuroloogiahaigla 40 patsienti vastvalminud eurohaiglasse Sadama tänaval, lapsed ja ülejäänud haiged jõudsid sinna esmaspäeval, kirjutab Lääne Elu.

Peaarst Zemfira Tammiku sõnul mõjub uue haigla interjöör haigetele positiivselt ja julgustavalt.

'Inimesed, kes meile jõuavad, on masenduses ja vajavad keskkonnamuutust. Seda pakub uus haiglahoone ja kuurortlinna ilu.'

Rohkem kui saja aasta vanuse maja ühispalateid, kus vabariiklik rehabilitatsioonikeskus paiknes 42 aastat, ei saa euroehitisega võrreldagi.

'Ei olnud meil seal lifti ega personaliruume. Koosolekuid korraldasime minu kitsukeses toas,' ütles Tammik. Arvutituba oli rajatud kappi.

Esimeste seas kolis ETV endine muusikare?issöör Silja Milli-Orav, kel oli nelja aasta eest insult. Ta oli kolm päeva koomas ja sai seejärel halvatuse. Kõneravi on teda palju aidanud, nüüd suudab ta veidi rääkida.

Küsimusele, kuidas vastne maja meeldib, naeratas naine kelmikalt ja andis ülestõstetud pöidlaga märku, et väga.

Suure hoone majandamine teeb Tammiku murelikuks.

'Vanas majas tulime haigekassa makstava päevarahaga toime, nüüd enam mitte. Vett läheb rohkem, koristada on rohkem, kütet ja elektrit samuti.'

Raske haige ravipäev on 800-900 krooni, haigekassa maksab sellest 300. Haigla avamisel nädal tagasi ütles Tammik, et praeguse hinnakirja põhjal lõpeb haiglal raha sügiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing