Tartumaal pole suplushooajaks ametlikult valmis ükski rand

22. mai 2001, 08:41

Ametlikult on suplushooaeg juba alanud, kuid Tartumaal ei ole seadusetähe järgi täiesti korras ükski suurem supluskoht, kirjutab Tartu Postimees.

Mullu välja antud määrus ?Tervisekaitsenõuded supelrannale ja suplusveele? sätestab suplushooaja alguseks 15. mai ja lõpuks 15. septembri. Supelranna avamiseks peab selle omanikul või valdajal olema tervisekaitsetalituse nõusolek.

Tartu abilinnapea Aksel Kivi tunnistas, et ei ole seni nõusolekut küsinud. Linna kaks peamist supluskohta - Anne kanali ääres ja Emajõe kaldal - ei vasta abilinnapea hinnangul bürokraatliku määruse paljudele nõuetele.

Põhjustest rääkides mainis Kivi eelkõige rahanappust, kuid lubas probleemiga siiski ka edaspidi tegelda.

Riiklik järelevalve valitsuse määruse täitmise üle on tervisekaitsetalituse ülesanne. Vaneminspektor Tiiu Arr ja nooreminspektor Meelis Polakese vaatasid neljapäeval Emajõe kalda plaa?i ja väga palju ei nurisenudki.

?Joogivett ei ole. Kokkuvõtteks võiks aga öelda, et ettevalmistused on jõudnud lõpukorrale,? märkis Arr värskelt värvitud riietuskabiinide lähedal vetelpäästjatega vesteldes.

Kuigi ka Anne kanal ei vasta kõikidele supelrannale seatud nõudmistele, ei hakanud Arr siingi pilli lõhki ajama. ?Anne kanali veel on hea isepuhastumise võime. Rannal on vetelpääste ja korralik liiv,? ütles ta.

Vetelpäästjad on praegu Tartumaal tööl vaid kahes supelrannas - lisaks Emajõe rannale Anne kanali ääres. ?Uppuja päästmine on Tartumaal uppuja enda asi,? nendib üle veerand sajandi siinseid vetelpäästjaid juhtinud Kaljo Veltbach.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing