Palgatõusu nõudvad ETV töötajad kavandavad streiki

22. mai 2001, 08:08

Riigitelevisioon pildi näitamise lõpetada, sest alates möödunud reedest pole ETV töötajatel riikliku lepitaja otsuse kohaselt töörahu säilitamise kohustust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meil on nüüd antud vastaspoole mõjutamiseks õigus hoiatusstreik korraldada ja me peame loomulikult kaaluma kuidas ja millal seda teha,? lausus Ringhäälingu Töötajate Ametiliidu (RTAL) juhatuse esimees ja peausaldusisik Marika Tuus.

Tuusi sõnul kogunevad ETV töötajad nädala lõpus nõupidamisele, kus otsustatakse hoiatusstreigi korraldamise vajalikkus.

Äärmusliku sammu kaalumist ajendasid möödunud reedel kollektiivlepingu sõlmimise üle peetud läbirääkimised, kus ETV töötajatel ei õnnestunud juhtkonnale läbi suruda ühtegi oma nõudmist.

Tuusi sõnul taganenuks töötajad 15-protsendilise palgatõusu nõudmisest, kui ETV arvestaks palkade maksmisel elukalliduse tõusu ja korrutaks palganumbri igal aastal läbi tarbijahinnaindeksiga.

?Kui kirjutaksin sellisele otsusele alla, oleksin ebapädev, kuna mul pole mingit garantiid, et riigieelarvest vastav summa igal aastal eraldataks,? lausus ETV juht Aare Urm. ?Meil ei ole võimalik töötajatele vastu tulla punktides, mis toovad meile lisakohustusi.?

Tuusi sõnul polnud juhtkond valmis isegi raamatukogu lahtioleku aega pikendama ja laste jõulupidu korraldama, asendades viimase jõulupakkide jagamisega.

ETV töötajate toetamisega ühines möödunud reedel ka teenistujate ametiühinguliit TALO, mis peab põhjendatuks Eesti avalik-õiguslikus televisioonis kujunenud olukorrast rahvusvaheliste ametiühinguorganisatsioonide teavitamist.

Samuti soovitakse olukorrast teavitada peaminister Mart Laari, et ta kutsuks kokku vastavateemalise ümarlaua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing