Valitsus kiitis heaks loteriiseaduse eelnõu

22. mai 2001, 10:40

Valitsus kiitis hommikul istungil heaks loteriiseaduse eelnõu ning saatis selle Riigikogu menetlusse.

Eelnõuga reguleeritakse loterii korraldamist, loterii järelevalvet ning antakse õiguslikud garantiid loteriis osalejatele Eestis.

Sätestatakse loterii korraldamise mõiste, loterii, loterii tulu ja loteriipileti mõiste, loterii liigid, isikud, kes võivad loteriid korraldada, loterii korraldamise tingimused, loterii korraldusloa väljaandmine ja sellest keeldumine, korraldusloa tühistamine, loterii korraldamise riiklik järelevalve ning vastutus seadusega ettenähtud nõuete rikkumise eest.

Valitsus jätab väiksemate loterii korraldajatele võimaluse vähendada riigilõivu suurust, kuid luba loterii korraldamiseks tuleb siiski taotleda.

Valitsus kiitis heaks ka haldusõiguserikkumiste seadustiku muutmise seaduse eelnõu. Eelnõuga tehtavad muudatused tulenevad loteriiseaduse eelnõust. Loteriiseaduse eelnõuga täiendatakse hasartmänguseaduse III peatükis sisalduvaid järelevalve sätteid. Teiste täienduste hulgas määratakse kindlaks ka hasartmängu järelevalve teostajad, kelleks on rahandusminister ja tema poolt volitatud isikud.

Hasartmänguseaduse viidatud muudatuste sujuvamaks rakendamiseks täiendatakse haldusõiguserikkumiste seadustiku muutmise seaduse eelnõuga seadustiku paragrahve vastavalt, et loteriialaste õigusrikkumiste puhul on õigus asja arutamiseks ka hasartmängu järelevalveametnikel, samuti on neil eelnõu põhjal õigus koostada haldusõiguserikkumiste protokoll loteriialaste õigusrikkumiste asja koha. Protokolli koostamise õigus antakse ka politseiasutustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing