Jim Morgan valmis investeerima Edelaraudteesse 100 mln

23. mai 2001, 13:41

Edelaraudtee nõukogu juhtiv GB Railwaysi juhatuse liiga Jim Morgan ütles, et on valmis investeerima firma aktsiakaitali lubatud sada miljonit krooni, kohe kui Eesti riik on lahendanud Maailmapanga laenu küsimuse.

Kokku on GB Railways valmis investeerima kümne aasta jooksul Edelaraudteesse 1,7 miljardit krooni.

Morgan ütles, et kohtus eile Erastamisagentuuri juhi Jaak Liivikuga ja loodab erastamislepingu alla kirjutada 1. augustil. Tallinna saabus ta enda sõnul selleks, et vaadata läbi Edelaraudtee äriplaanid ja investeerimiskavad.
'Investeerime Eestisse sellepärast, et meile meeldib siin ja raudteeäri on meie tegevusala, ehkki suurt tulu see ei tõota,' selgitas ta.

Reisirongiliikluse osalise taastamise kohta ütles Morgan, et on valmis lisama kaks rongi juba sel suvel, kuid selleks on vaja 30 päeva ettevalmistusteks. Eeltingimuseks on aga valitsuse otsus 19,3 miljoni krooni eraldamiseks selleks aastaks.

Edelaraudtee juhatuse liige Henn Ruubel lisas, et jõudis 14. mail teede- ja sideministeeriumiga ühele seisukohale, kuidas reisirongiliiklust taastada ja loodab, et valitsus leiab selleks ka raha.

Selleks aastaks eraldatud 60 miljoist kroonist on Edelaraudtee kulutanud 32 miljonit krooni, ülejäänu läks Lõuna-Eestis ronge asendanud bussidele liiklustingimuste loomiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing