Analüütik: dollar jätab uue rekordi püstitamata

23. mai 2001, 13:35

Kuigi Eesti Pank fikseeris dollari ametlikuks kursiks 18,25 krooni ehk 1,7 protsenti eilsest kõrgema taseme, ei jätku dollari tõus pikalt uut rekordit ei oodata.

'Näib, et dollari praegune tugevnemine on emotsionaalne ning trendimuutusega veel tegemist ei ole,' ütles Hansapanga finantsturgude spetsialist Lauri Kärner.

Lühiajaliselt võib dollar küll praegustest tasemetest veidi ülespoole liikuda, kuid 0,86 võiks euro suhtes olla selline tase, kust dollar hakkab nõrgenema.

Teisipäeval fikseeris Eesti Pank dollari kursiks 17,95 krooni. Kõrgeimal tasemel oli dollar eelmise aasta 26.oktoobril, mil selle eest tuli keskpanga ametliku kursi järgi maksta 18,85 krooni.

'Hetkel küll ei paista kuskilt rekordi parandamist,' ütles Lauri Kärner. 'Pigem on tegemist eksprompttreeninguga või kordusõppustega,' lisas ta.

Kärneri sõnul võib dollari tugevnemine olla mõnevõrra seotud Ühendriikide aktsiaturgude tugevnemisega, kuid ka viimane võib jääda lühiajaliseks.

Kärner märkis, et dollari tugevnemine ei ole seotud kapitalivoogude liikumisega Ühendriikidesse, sest kapitalivoogude liikumise indikaator ühinemisi ja ülevõtmisi peegeldavas M A indeksis on Euroopa olukord pigem paranenud.

Kui pool aastat tagasi oli indeks tugevalt Põhja- Ameerika kasuks, siis nüüdseks on Euroopa miinus vähenenud, lausus Kärner.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing