Eurovisiooni korraldamine ei sõltu pangalaenust

24. mai 2001, 08:17

Euroopa Ringhäälingute Liit ei sekku Eesti valitsuse ja riigitelevisiooni vahelisse konflikti ning ootab nädala pärast ametlikku vastust, kas Eesti korraldab järgmisel aastal Eurovisiooni lauluvõistluse või mitte, kirjutab Postimees.

Kuigi Eesti Televisiooni (ETV) juhatuse esimehe Aare Urmi väitel loobub ETV Eurovisiooni korraldamisest juhul, kui valitsus ei suurenda laenugarantiid, kinnitas Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) pressiesindaja David Lewis, et need kaks asja pole omavahel otseses seoses.

?Meie oleme valitsusväline organisatsioon ning seetõttu pole meil olnud ega ka tule Eesti valitsusega mitte mingisuguseid ametlikke läbirääkimisi Eurovisiooni teemadel,? ütles Lewis Postimehele. Tema sõnul huvitab EBUd vaid see, kas Eesti korraldab järgmisel aastal Eurovisiooni või mitte.

?Ja Eesti all pean silmas siiski Eesti Televisiooni, mitte valitsust või parlamenti,? lisas Lewis.

EBU peasekretär Jean-Bernard Münch lisas, et Eurovisiooni korraldamine keelatakse ETV-l vaid juhul, kui rahvuslik telekanal ei suuda tasuda võlgu EBU ees.

?Me palume kõigilt EBU võlglasmaadelt tagasimaksegraafikut ja kui seda ei tehta, siis on meil õigus kasutada sanktsioone,? ütles Münch. ?Ja sellisel juhul ei saa ETV loomulikult Eurovisiooni korraldada.?

EBU esindajad keeldusid ütlemast, kui suur on ETV võlg EBU ees ning kas lähiajal on oodata sanktsioonide rakendamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing