BNSi juht ei sõitnud Toivo Jürgensoniga lennukis Tartusse

24. mai 2001, 12:20

Teede- ja sideministeeriumi juhid Toivo Jürgenson ja Margus Leivo startisid kell 12 lennuliikluskeskusele kuuluval väikelennukil Tartusse.

Erinevalt varem teatatust ei sõida lennukil kaaspiloodina uudisteagentuuri BNS harrastuslendurist juht Oleg Harlamov.

Tänane Äripäev kirjutas, et tippametnikud loobusid Harlamovi teenetest, kuid viimase sõnul ei vastanud see tõele. Minu kaasa lendamine ei olnud kindel, seega ei teadnud ma veel täna hommikulgi, kas lendan või mitte, rääkis ta. Harlamov võttis enne keskpäeva Äripäevaga ühendust ja teatas, et ei lenda täna Tartusse.

Minister ja kantsler sõidavad ülikoolilinna väikelennukiga Cessna 172, mille piloodiks on Eesti üks kogenumaid lendureid Rein Porro.

USAs valmistatud neljakohaline Cessna 172 on kõige uuem Eesti väikelennuk. Lennuliikluskeskusele ostis selle 1999. aastal 2,3 miljoni krooni eest.

Harlamov lükkas ümber lennuameti töötaja Tõnu Aderi väite, et Tartusse kavatseti lennata meelelahutusärimees Peeter Rebasele kuuluva Cessnaga, mis peab minema kapitaalremonti. Eile sõitsid sellega Tallinnast Tartusse eurolauljad Tanel Padar ja Dave Benton.

BNSi juhi sõnul on alusetu ka kartus, et minister Jürgenson ei mahu suurekasvulise kantsler Leivoga väikelennuki tagaistmele. 'Lennunduses pole mugavus tähtis. Lend võidakse ära jätta, kui tegemist on ülekaaluga,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing