Tapa sõjaväelinnaku valmimine lükkub edasi

24. mai 2001, 08:13

Tapale rajatavasse sõjaväelinnakusse üleviimist ootavad ohvitserid ja sõdurid võivad uutest staabi- ja õppehoonetest vaid unistada, sest kaitseministeerium ei suuda täita eelmise aasta lõpus väljareklaamitud ehitusplaani, kirjutab Postimees.

Mullu novembris ehitustööde alguse puhul Tapal ajakirjanikele jagatud lubadustelehele kirja pandud objektidest valmivad selle aasta lõpuks tegelikult vaid kaks kasarmuhoonet ja söökla.

Õppehoone, staabihoone ja kaadrisõjaväelaste korterelamu jäävad kaitseministeeriumis eelarveprioriteediks peetavasse sõjaväelinnakusse ehitamata seetõttu, et eelarves ei ole selleks raha, selgitas ministeeriumi avalike suhete osakonna ülem Madis Mikko.

?Nende objektide jaoks ei ole eelarvesse vahendeid sisse kirjutatud ning seetõttu lükkub ehitus järgmisse aastasse,? selgitas Mikko. ?Lisaks on olemas administratiivne kapatsiteet - kui palju me jõuame riigihankeid korraldada.?

Mikko ütles, et pärast 32,5 miljonit krooni maksnud sõjaväelinnaku esimese järgu - 180-kohalise kasarmu ja sööklakompleksi - pidulikku üleandmist jaanipäeva paiku tuleb korraldada teise järgu alustamiseks uus riigihange.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing