Pärnu turukauplejad ei hooli 10 000kroonisest trahvist

24. mai 2001, 09:57

Kuigi seadus karistab looduskaitsealuste taimedega kauplemise eest kuni kümne tuhande kroonise trahviga, müüvad pensionärid Pärnu Vanal turul sellist kaupa avalikult, kirjutab Pärnu Postimees.

Eilegi seisis turuleti taga vanem naine, kaubaks kullerkupud, piibelehed ja kamalutäis kolmanda kategooria kaitsealust taime karulauku. Küüslaugumaitselise taime hind oli kaks krooni kimp.

Nime ütlemast keeldunud naine rääkis, et korjas karulaugud Läti piiri äärest. Oma jutu järgi kasvatab ta karulauku ka peenral, kuid need on juba maha müüdud.

Seaduse kohaselt on esimese ja teise kategooria kaitsealuste taimede korjamine keelatud.

Kolmanda kategooria kaitsealuseid taimi võib loodusest korjata ulatuses, mis ei ohusta liigi säilimist selle kasvukohas.

Kaitsealuste taimedega ei tohi üldse kaubelda, välja arvatud kolmanda kategooria taimed, kui neid kasvatatakse kodus ja looduskaitse on andnud nendega kauplemiseks loa.

Keskkonnainspektsiooni inspektorid on looduskaitsealuste taimede müügi keelust kinnipidamist käinud Vanal turul kontrollimas ja tabanud mitu seaduse vastu eksinud vanainimest. Rangetest karistusmääradest on inspektorid seni hoidunud ja piirdunud hoiatusega.

?Kui keegi üritab haruldasi taimi massiliselt müüa, siis loomulikult karistame rangelt,? lubas Sepp. ?Tavaliselt rikuvad vanamemmed seadust teadmatusest,? lisas ta.

Keskkonnaspetsialist on seisukohal, et turul korra loomiseks oleks vaja esmajärjekorras karistada turu omanikku, mitte vanamemmesid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing