Viljandi vee hinnatõus lükkub määramata ajaks edasi

24. mai 2001, 09:54

Viljandi Veevärgi ja linna juhtide sõnul lükkub 1. juuliks planeeritud vee hinna tõus määramata ajaks edasi ja võib ka üldse ära jääda, kirjutab Sakala.

?Enne kui vee- ja kanalisatsiooniprojektis silmaga nähtavaid töid lahti ei lähe, ei tõuse ka vee hind,? lubas Viljandi abilinnapea Karl Õmblus. ?Praegu on kõik alles paberil,? lisas ta.

Õmbluse sõnul pole ka teada, kui palju vesi kallimaks läheb. ?Kui hinnatõus tuleb, siis kindlasti mitte suurem kui seni plaanitud 5 krooni,? lausus ta. Hind kerkiks sellisel juhul 16 kroonilt 21 kroonile.

Viljandi Veevärgi juhataja Kaido Pitkäärti arvestuse kohaselt läheks hinnatõusu ärajätmise korral veeprojekt kallimaks, sest laenata tuleks rohkem ning seega kuluks rohkem raha ka intresside maksmiseks.

Pitkäärti sõnul ei saa joogivee töötlemise jaama projekteerimist alustada enne, kui Taanis valmib selle tehnoloogia projekt. Et Taani Keskkonnaagentuur on üks projekti rahastajaid, andes selleks 20 miljonit krooni, siis taanlased ka projekteerivad jaama, tarnivad seadmed ja panevad need üles.

?Loodetavasti saavad nad selle aasta jooksul projekti valmis,? ütles Pitkäärt.

Nii Pitkäärti kui Õmbluse arvates on reaalne lõpetada veeprojekt tähtajaks, 2003. aasta lõpuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing