Hansapankur sai pistisesüüdistuse

24. mai 2001, 08:13

Süüdistuskokkuvõtte järgi võttis Hansapanga Tartu regiooni direktor Koit Semjonov 100 000 krooni altkäemaksu kaubandusfirmalt, mille nõukogusse ta kuulus, ja aitas Hansapangalt välja kaubelda kolme miljoni kroonise laenu, kirjutab Postimees.

Eeluurimise tulemusena on süüdistus esitatud Koit Semjonovile (34) kui altkäemaksu võtjale ja OÜ Ristiku KV direktorile Nikolai Mummile (48) kui altkäemaksu andjale. Kriminaalasja toimik on juba Tartu maakohtus.

Süüdistuse järgi võttis Semjonov Mummilt pistist Hansapanga garantiikirja väljastamise eest ja andja eeldusel, et Semjonov teeks edaspidigi Mummile kasulikke tegusid.

Mummile esitatud süüdistuse järgi seisneb tema süü selles, et ta andis Semjonovile altkäemaksu pangalaenu saamise eest ja eesmärgil saavutada regioonipanga laenudirektori äraostetavus edaspidiseks.

1997. aasta suvel soovis Ristiku NRT osta Tartu linnalt kauplust Muuli. Ristiku juhatuse esimees Mumm pöördus laenu saamise sooviga Hansapanga Lõuna-Eesti osakonna laenuosakonna juhataja Semjonovi poole, kuid viimane keeldus.

Mumm on väitnud, et Semjonov lubas laenu saamist toetada alles siis, kui ta oli lubanud talle anda 10 protsenti laenusummast. Hiljem pidas ta seda liiga paljuks ja tegi otsuse, et abistajale piisab sajast tuhandest kroonist.

1998. aasta sügisel ei jaksanud Ristiku Hansapangale laenuraha tagastada ja firmat ähvardas pankrot. Pank pikendust ei lubanud ja hakkas üle võtma pangalaenu tagatiseks panditud hooneid. Siis hakkas Mumm avalikult rääkima tehingust Semjonoviga.

Tartu linnakohtu algatatud kriminaalasja lõpetas politsei kaks korda, kuid mõlemal korral tühistas prokurör selle otsuse. Kohtuasi algas Semjonovi kaebusest: ta väitis, et Mumm on teda ajakirjanduse vahendusel solvanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing