Isamaaliit nõus Mõisa loovutama

24. mai 2001, 08:09

Isamaaliidu Tallinna piirkonna juhatus nõustus Eesti Demokraatliku Partei (EDP) ettepanekuga, mille kohaselt peaks Tallinna linnapea Jüri Mõis kaaluma ise tagasiastumist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta sõnul on tegemist hädaettepanekuga. ?Oleme koos tehtud tööga väga rahul, kuid Jüri Mõis peab koalitsiooni huvides ise ütlema oma selge seisukoha ja meie jääme erakonnaga sisuliselt erapooletuks,? ütles Pakosta. ?Me ei saa öelda ka Rein Voogile (volikogu esimees, Reformierakond ? toim), et astu tagasi, kuigi seda ei saa välistada.?

Mõisa loovutamisega peavad homme nõustuma kõik koalitsiooni osapooled. ?Meie oma jäika seisukohta ei avalda. Kui Mõis loobub linnapea kohast, algavad uued läbirääkimised,? märkis Pakosta. ?Samas pole Mõisa jaoks reedene otsus siduv ja väga palju sõltub Reformierakonnast.?

Pakosta ütles, et kuna Reformierakond on koalitsioonilepet rikkunud, siis tekib küsimus, missugusel moel on võimalik usaldust taastada.

EDP tegi eile ettepaneku, et Jüri Mõis võiks ise loobuda oma kohast ning seejärel võiks volikogu esimehe kohalt tagasi astuda ka Rein Voog. EDP esindaja koalitsiooninõukogus Annika Laasi sõnul võib Refomierakonna põikpäine linnapea Mõisa vabastamise nõudmine kaasa tuua selle, et ei suudeta kiiresti moodustada uut linnavalitsust ja võib takerduda ka lisaeelarve vastuvõtmine.

?Ettepanek sai tehtud Reformierakonna vastutustundetute lapspoliitikute ultimaatumi pärast, et koalitsioon ei laguneks ja linna elu seisma ei jääks,? ütles Laas.

Voog on arvestanud ametikoha kaotuse võimalusega, kuid ei tee seda enne, kui Mõis on loobunud linnapea kohast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing