Euroliidu tööinspektorid tutvuvad Eesti firmadega

24. mai 2001, 12:03

4. juunil saabub Eestisse Euroopa Komisjoni juures asuva peatööinspektorite komitee hindamiskomisjon, et tutvuda Eesti töökeskkonna olukorraga ja hinnata Eesti valmisolekut tööohutuse ja töötervishoiu valdkonnas Euroopa Liiduga liitumiseks, teatas tööinspektsiooni avalike suhete nõunik Tõnu Vare.

Hindamiskomisjon, millesse kuuluvad Inglismaa, Saksamaa, Rootsi ja Kreeka esindajad, viibib Eestis viis päeva. Selle aja sees kohtutakse sotsiaalministri, tööandjate ja ametiühingute keskorganisatsioonide juhtidega ning käiakse Tallinna ja Harjumaa, Rapla ja Pärnu tööinspektsioonis ja ettevõtetes.

Peatööinspektorite komitee on tänavu juba hinnanud Sloveenia valmisolekut töökeskkonna tööohutuse suurendamisel ja töötervishoiu arendamisel. Eesti on teine kandidaatriik, mille töökeskkonnaga tutvutakse.

Tööinspektsiooni peadirektor Priit Siitan andis sel nädalal Stockholmis peatööinspektorite komitee koosolekul ülevaate Eesti töökeskkonna olukorrast. Komitee tõdes, et kandidaatriigid on kohaldanud oma seadusandlust, viies selle vastavusse Euroopa Liidu töökeskkonna alaste direktiividega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing