Tänasest saab taotleda külvipinna toetust

24. mai 2001, 09:44

Tänasest alates on võimalik Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) maakondlikest büroodest ja interneti koduleheküljelt (www.agri.ee/pria) saada põllukultuuride toetuse taotlusvorme, kirjutab Maaleht.

Teraviljatoetust ja sertifitseeritud seemne kasvatamise toetust saavad taotleda füüsilisest isikust ettevõtjad ja äriühingud, kellel ei ole käesoleva aasta 1. juuni seisuga riiklikke maksuvõlgu või on maksuvõla tasumine ajatatud.

Seega on hädavajalik maksuametiga 1. juuniks rahaasjad korda ajada, et mitte toetusest ilma jääda.

Põllukultuuride kasvatamise toetuste taotlusi võtavad 24. maist kuni 15. juunini vastu PRIA piirkondlikud bürood maakondades.

Sertifitseeritud seemne kasvatamise toetuse saamiseks tuleb esitada vormikohane taotlus. Seda toetust võib taotleda põllumajandustootja, kes kasvatas eelmisel aastal sertifitseeritud seemet ja seemne miinimumkogus hektarilt vastas esitatud nõuetele.

Teraviljatoetuse taotlejatel tuleb lisaks taotlusele esitada ettevõtte kõlvikute kaart ja erinevalt eelmisest aastast ka maakasutuse õiguslikku alust tõendav dokument.

Taotlejal, kes tänavu külvas sertifitseeritud seemet, tuleb koos taotlusega esitada seemneostu kinnitava dokumendi ja kehtiva sertifitseerimist tõendava dokumendi koopia. Omatoodetud seemne korral tuleb esitada sertifitseerimist tõendava dokumendi koopia.

Igal taotlejal tuleb taotlus ise tuua büroosse, selle toetuse puhul pole ette nähtud dokumente saata postiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing