FKSM ehitab Kihnu rahvamaja rahapuudusele vaatamatata lõpuni

24. mai 2001, 09:26

Kihnu uue rahvamaja ehitamiseks on puudu ligikaudu miljon krooni, mis siiski ei takista maja valmimist kavandatud tähtajal augusti lõpul, kirjutab Pärnu Postimees.

Kihnu vallavolikogu esimees Johannes Leas ütles, et ligi 9,8 miljoni kroonise eelarvega rahvamaja ehitamiseks on 7,9 miljonit krooni. Lease teatel on saarte programmist lubatud 1,9 miljonit krooni. ?Nii maavanem Toomas Kivimägi kui regionaalminister Toivo Asmer on kinnitanud, et selle raha me saame,? ütles Leas.

Uue rahvamaja lõplikust valmimisest puudu jääva miljon krooni kavatseb vald laenata. Samuti on vallal kokkulepe ehitusfirmaga FKSM, et too ehitab rahvamaja lõpuni ning vald tasub firmale võla hiljem. ?Intressimäärad on meil FKSMiga sõlmitud lepingusse kirjutatud, aga meil ei ole kohustust seda võimalust kasutada,? märkis Leas.

Järgmise nädala lõpuks valib vald rahvamaja juhataja, kes valmistab ette maja avamise pidustusi.

Leas ei osanud öelda, keda avamisele kutsutakse. Ta märkis, et kindlasti oodatakse uut maja avama president Lennart Meri, kes on saare kultuurikeskuse taastamiseks suurima annetuse teinud eraisik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing