Miljonär Ristomatti Ratia rajab Eesti väikesaarele puhkeküla

24. mai 2001, 10:26

Kuulus Soome miljonärist disainer Ristomatti Ratia kavandab Orissaare külje all kuuehektarilisele Illiku laiule omanäolist arhailises stiilis puhkekompleksi, kirjutab ajaleht Meie Maa.

Planeerija Inna Ligi sõnul meeldivad Ratiale saartele ja Lääne-Eestile omased paekivihooned. Niisuguseid ehitisi ta Illikule planeeribki ? puhkeküla majakestena, rannasaunadena ja suurema, nii kirikut kui ka majakat meenutava Maasilinna laeva hoonena. Kogu projekti läbivaks teemaks on merekultuur.

Eskiisprojekt näeb kolmveerandi ulatuses Orissaare vallale kuuluval laiul ette mitmeid uusi ehitisi ? sadama abihoone, spordiväljakud, vana kaluriküla muuseum, terrasskohvik.

Lõunakaldale rajatavad tennise-, korv- ja võrkpalli väljakud võimaldaksid enda alla paigaldada maakütte süsteemi, millega kütta läheduses asuvat hoonet. Laiu põhjakalda ujumiskoht korrastatakse ja viiakse vastavusse supelranna normidele.

Illiku laid kuulub rahvusvahelisse linnukaitsealasse. Laiu põhjakaldale on plaanis püstitada linnuvaatlustorn, mis täidaks ühtlasi ka vetelpäästetorni rolli.

Olemasoleva purjesportlaste kuuri asemele tuleb veespordikeskus, kus töötaks paadi- ja vesirattalaenutus.

Eestlase Anu Saagimiga abielus olev Ristomatti Ratia on kuulsa Soome firma Marimekko asutaja poeg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing