Tallinna Stockmanni käive kasvas esimeses kvartalis üle 15 %

24. mai 2001, 12:58

Tallinnas asuva Stockmanni kaubamaja käive kasvas tänavu esimeses kvartalis 15 protsenti võrreldes sama perioodiga mullu.

Tallinna Stockmanni juht Maisa Hakola sõnul ei saa ta öelda täpsemalt kaubamaja majandusnäitajaid, sest ettevõtte avaldab ainult kontserni tulemusi, kuid esimeses kvartalis kasvas käive üle 15 protsenti.

Stockmanni kaubamajade divisjoni käive oli esimeses kvartalis 2,6 miljardit krooni. Arvestades kaubamajade proportsioone eelmise aasta müügitulemuses, kus Tallinna Stockmanni osakaal oli 5 protsenti, siis ulatus siinse kaubamaja kolme esimese kuu käive hinnanguliselt 130 miljoni kroonini.

Hakola lausus, et käibakasvu taga on nii inimeste ostujõu kasv kui ka eelmisel aastal valminud korrustele uute kaubamärkide lisandumine, mida varem ei müüdud.

Tallinna Stockmann remontis hiljuti toidukaupade osakonna ja loodab samuti seal läbimüügi kasvu. 'Selles valdkonnas on Tallinnas praegu konkurents kõige suurem,' tõdes Hakola.

Eelmisel aastal oli Stockmanni kaubamajade käive kokku 11,2 miljardit krooni, Tallinna Stockmanni käive ulatus hinnaguliselt 560 miljoni kroonini.

Lisaks Tallinnale on Stockmann väljaspool Soomet esindatud Moskas ja Peterburis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing