Greenspan hoiatas liigse optimismi eest

25. mai 2001, 09:49

USA keskpanga juht Alan Greenspan hoiatas eile New Yorgi majandusklubis peetud kõnes, et USA peaaegu olematu majanduskasvu periood ei ole veel läbi, teatab uudisteagentuur Reuters.

Samas vihjas Greenspan ka sellele, et Fedi agressiivne intresside kärpimise poliitika, pool protsendipunkti kuus, võib peagi läbi saada. Greenspan usub, et esimese poolaasta intressipoliitika võib järsult tugevdada majanduslikku aktiivsust aasta lõpus, märkides, et Fedi aktsioonid annavad resultaadi tunduvalt kiiremini kui mõni aeg tagasi.

'Praktiliselt kõik äriinimesed kasutavad tänapäeval ühtesid ja samu andmebaase, mille tulemusena käituvad nad samuti ühtemoodi, mis annab majandusprotsessidele väga suure kiirenduse', lausus president.

Greenspan toonitas, et inflatsioon on kontrolli all, mis annab keskpangal vajaduse korral alandada intressimäära veelgi. 'Kütuse hindadest põhjustatud inflatsiooniline surve on tõenäoliselt oma lae juba saavutanud, olukord tööjõuturul surub alla palkade kasvu, mistõttu hinnad jäävad tõenäoliselt praegusele tasemele'.

Greenspani väljaütlemised inflatsiooni kohta erinevad järsult Fedi teiste kõrgete ametnike omadest, kes on hoiatanud, et inflatsioon võib aasta lõpul kiireneda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing