Miljardileping saab täna allkirjad

25. mai 2001, 10:01

Täna, 25. mail, kell 12.00 kirjutatakse alla Eesti ja Balti Elektrijaama kahe 200 MW energiaploki renoveerimise leping Soome ettevõttega Foster Wheeler Energia OY, teatas Heli Sõber, AS-i Narva Elektrijaamad PR spetsialist.

Elektrijaamade renoveerimise hind jääb plaanitud kuni 250 miljoni Euro ehk 3.9 miljardi Eesti krooni raamidesse.

Lepingu allakirjutamisel Narva linnuses osalevad lisaks Narva Elektrijaamade, Foster Wheeler Energia OY ja Eesti Energia esindajatele ka majandusminister Mihkel Pärnoja ning keskkonnaministeeriumi, Ida-Viru maakonna ja Narva linna esindajad.

Energiaplokkide renoveerimise eesmärk on muuta elektritootmine põlevkivist senisest palju efektiivsemaks ja keskkonnasõbralikumaks. Tänu plokkide kasuteguri tõusule väheneb kütusekulu ühe energiaploki kohta aastas 20 % ning oluliselt väheneb atmosfääri minevate heitmete hulk.

Antud lepingu allakirjutamine on oluline etapp Narva Elektrijaamade vähemusosaluse erastamisprotsessis firmale NRG Energy. Samuti loob antud tehing aluse põlevkivienergeetika pikaajalisele konkurentsivõimele.

Uute katelde ehitamisel saavad suures mahus tööd ka Eesti ettevõtjad, kuna sõlmitav leping sisaldab kohustust kasutada ka kohalike alltöövõtjate abi.

Hinnanguliselt saab ehitusel tööd ligi 1000 kohalikku töötajat.

Ühe ploki ehitus võtab aega 28 kuud ning ettevalmistustööd EEJ energiaploki renoveerimiseks algavad vahetult peale lepingu allakirjutamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing