Murdunud tamm ajas lihakombinaadi ja Valga linna vaidlema

25. mai 2001, 08:34

Tormi käes murdunud ja mitu autot lõhkunud Valga tamm on vaidlema ajanud Valga lihatööstuse ja linnavalitsuse advokaadid, sest kumbki pool ei soovi olla tamme eest vastutav, mis tähendaks kahjutasu maksmist, kirjutab Postimees.

Hiljuti Valga lihatööstuse juures pooleks murdunud tamm kasvas tööstuse ja linnamaa piiril ja murdunud oks ulatus esimese alale.

Valga linnaarhitekt Ülevi Eljand otsustas tollal, et tamme ja selle murdunud oksa asukoha väljaselgitamisel lähtutakse asjaõigusseadusest.

?Seaduse järgi ei ole kahtlust, et autod lõhkunud oks oli lihatööstuse territooriumil,? märkis Eljand.

Lihatööstuse direktori abi Ulvi Noore kinnitas siis kohalikule ajalehele, et polegi kõige olulisem küsimus, kellele tamm kuulus, kuna juriidiliselt ei ole kahjukannatanuil midagi nõuda. ?Tegelikult poleks meie niikuinii seda puud ise maha võtta tohtinud. Seda oleks teinud linn,? sõnas Noor.

?Aitasime neid sellega, et panime vigastused kirja, pildistasime autod ja saatsime omanikud remonditöökotta kahju suurust kindlaks määrama. Veel ei ole keegi hindamisakti toonud,? lausus Noor.

Ta arvas, et paljuski sõltub edasine - kas ja kuidas kahju hüvitatakse - tööstuse ja linnavalitsuse kokkuleppest ja heast tahtest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing