Reform: Mõisa suhtumine on ebasõbralik

25. mai 2001, 13:17

Reformierakonna teatel soovib Tallinna linnapea Jüri Mois kaasata koalitsiooni Keskerakonna, seetõttu ei pea reformierakondlased arvestatavaks ka Mõisa tagasiastumislubadust, teatab EPL online.

?Mingit karjumist koalitsiooninõukogus ei olnud, aga meeleolu oli pehmelt öeldes pingeline. Kogu Mõisa suhtumine oli täna ebasõbralik. Meile tuli üllatusena, et linnapea ei kavatse vastu võtta demokraatide ettepanekut, mille järgi astuksid koalitsiooni säilimise huvides tagasi nii Jüri Mõis kui ka linnavolikogu esimees Rein Voog,? rääkis Reformierakonna fraktsiooni liige Keit Pentus.

Pentuse sõnul lubas Mõis järgmiseks neljapäevaks, kui linnavolikogu hääletab Reformierakonna algatatud umbusaldusavaldust, moodustada uue koalitsiooni Isamaaliidu ja Keskerakonna vahel. ?Alles pärast seda ütles Mõis, et astub tagasi, kui leitakse uus linnapeakandidaat, keda toetab terve koalitsioon. Sellisel kohal polnud tema avaldus enam tõsiseltvõetav,? osutas Pentus.

Reformierakonna juhatus ja fraktsioon koguneb Tallinna poliitilist olukorda arutama esmaspäeval, sest reformierakondlasest volikogu esimees Rein Voog sõitis täna Ukraina pealinna Kiievisse ja töö tõttu on Tallinnast ära veel mitu erakonna liiget.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing