Kaardistatakse Euroopa Liidu uuringud

25. mai 2001, 09:47

Kõrgkoolide, uurimisinstituutide ja riigiasutuste esindajad kogunevad täna, 25. mail rahvusraamatukogus ümarlauale, et kaardistada Euroopa Liidu uuringute praegune seis ja määratleda olulisemad uurimissuunad, teatas Riigikantseli eurointegratsiooni büroo.

'Prioriteetide paikapanek on väga tähtis, sest Eesti-suguse väikese riigi vahendid on piiratud,' ütles ümarlauda juhatav eurointegratsiooni büroo direktor Henrik Hololei.

Hololei sõnul on seni tehtud isegi üllatavalt palju, et selgitada Euroopa Liitu astumise mõjusid Eestile, kuid mitu olulist uurimust on jäänud piisava tähelepanu ja rakenduseta - on vajalik suurem koostöö teadlaste ja riigiasutuste vahel.

'Näiteks ainuüksi Tartu ülikooli Euroopa kolled?is on valmimas poolsada asjakohast magistritööd,' märkis Hololei.

Ümarlauakohtumisel osaleb mitu Tartu ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli ning Tallinna pedagoogikaülikooli instituutide direktorit, professorit ja õppetoolide juhatajat.

Samuti on esindatud Concordia ülikool, eraakadeemia Nord, Eesti konjunktuuriinstituut, Eesti tuleviku-uuringute instituut, Eesti kõrgem kommertskool, Õigusinstituut, Eesti haldusjuhtimise instituut, Eesti diplomaatide kool, säästva Eesti instituut, poliitikauuringute keskus Praxis, eurouuringute keskus, Esko Koolitus ning kaubandus-tööstuskoda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing