Õpetajaid pahandab spikerdamist võimaldav ?okolaad

25. mai 2001, 07:59

Kommivabriku Kalev uudistoode Eksami?okolaad on õpilased ja õpetajad ärevusse ajanud, sest selle ümbrispaberil on kirjas valemeid ja aastaarve, mida kontrolltööde ja eksamite ajal spikritena kasutada saab, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Viimase kontrolltöö ajal avastasin ühelt noormehelt valemeid täis kirjutatud ?okolaadipaberi. Loomulikult võtsin selle ära ja tahtsin töö tühistada,? rääkis Valgamaa õpetajanna Sirje Lember. ?Seepeale pani noormees käed puusa ja viitas õigusele kontrolltöö aja ?okolaadi süüa.?

Pedagoog lisas, et õiguse tõttu eksami ajal magusat süüa võisid abituriendid valemeid maha vehkida ka riigieksamil. ?Tervel klassil oli järjekordselt hea naerda, kuidas õpetaja sai alt tõmmatud,? kaebas ta. ?Aga kuhu see Eesti riik niimoodi jõuab, kui noor inimene ei tea peast kuubi ruumala valemit?!?

Eesti Päevalehele saadetud kirjas tunnistas Tallinna koolitüdruk Mirjam, et tema sõbranna pääses matemaatikaeksami närvipingest just tänu shokolaadi ümbrispaberile, mis spikerdamisel kasutust leidis.

Kalevi pressiesindaja Kristina Seimann ütles, et järgmisel kevadel Eksami?okolaadi enam ei toodeta. ?Tegemist on hooajatootega, mille mõte ei ole mitte õpilasi maha kirjutama sundida, vaid arvasime, et kui bussis sõites või raamatukogus õppides ?okolaad pidevalt silma all on, jääb midagi nendest valemitest pähe ka,? põhjendas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing