Tartu Ülikool moodustab haridusteaduskonna

25. mai 2001, 08:50

Tartu Ülikooli nõukogu otsustab tänasel istungil õpetajakoolitust koondava haridusteaduskonna moodustamise, kirjutab Tartu Postimees.

Läinud nädala teisipäeval andis asutamisdokumentidele ja uue teaduskonna õppekavadele heakskiidu ülikooli valitsus.

Ehkki haridusteaduskonna loomise tähtajaks on ülikool määranud 1. juuli, on tulevastel haridusteaduskonna erialadel vastuvõtt välja kuulutatud ikka vanades teaduskondades - filosoofiateaduskonna pedagoogikaosakonnas ja sotsiaalteaduskonnas eripedagoogikaosakonnas.

?Ei saa võtta vastu teaduskonda, mida veel pole,? põhjendas haridusteaduskonna asutajadekaan Toomas Tenno. ?Pole ju oluline, mis teaduskonda vastu võetakse, vaid mis erialale.?

Haridusteaduskonna allasutuseks saab juulist ka senine rakenduskõrgkool Tartu Õpetajate Seminar. TÕS on välja kuulutanud vastuvõtu oma tavapärastel erialadel, kusjuures kooli võrguleheküljel reklaamitakse nelja-aastast nominaalõppeaega.

Tõenäoliselt ametist ja ka TÕSist lahkuv rektor August Solo ütles, et kuna septembrist kehtima hakkavad õpetajakoolituse raamnõuded sätestavad viieaastase õpiaja, tuleb sel suvel õpetajate seminaris õppima asuvate tudengite koolitee viieaastane. Senised tudengid lõpetavad vana, nelja-aastase õppekava järgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing