Olümpias räägitakse praegu suurtest keskkonnarahadest

29. mai 2001, 10:22

Tallinnas Olümpia konverentsikeskuses toimub täna uute keskkonnaprojektide arendamise alane ?Keskkonnakonverents 2001?, millest võtavad osa ligi 70 kohalike omavalitsuste ning vee-ja tööstusettevõtete esindajat, kellest sõltub Eesti riigi ja ühiskonna ees seisvate keskkonnaküsimuste kiirem ja oskuslikum lahendamine, teatasid konverentsikorraldajad.

Keskkonnaminister Heiki Kranichi sõnul on keskkonnakaitse valdkond, kus Eesti lähiaastate vajadused investeeringuteks on kõige suuremad. ?Eesti on selgitanud oma positsioone liitumisel Euroopa Liiduga ja rea direktiivide osas taotleme üleminekuaegu,? ütles ta.

Eesti jaoks vajalike keskkonnakaitsealaste tööde hinnanguline maksumus on 21,3 miljardit krooni ja see summa jaguneb avaliku sektori, tagastamatu abi, laenu ja erasektori investeeringute vahel. ?Investeeringute kasv lähiaastatel on oluline ja nende maht on suurim aastal 2005-2006,' ütles minister.

Keskkonnakonverentsil jagavad teavet Keskkonnaministeeriumi spetsialistid,
andes ülevaate Euroopa Liiduga peetavatest läbirääkimistest, Eestit keskkonnakaitset lähiaastatel ootavatest investeeringutest, uute keskkonnanõuetega arvestamisest, komplekslubade väljaandmisest, projektide arendamisest ning tõusvatest keskkonnamaksudest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing