Viru väljaku viinapoe hüvitamiseks kulub linnal kaks miljonit

29. mai 2001, 08:17

Tallinna linn ja KC Grupp jõudsid seni Viru väljaku müüki ja täisehitamist lootusetult takistanud endise taksode dispet?erpunkti ja praeguse alkoholipoe kompenseerimises kokkuleppele, mille järgi ostab linn kioski nädala jooksul, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Homme valime linna esindaja lepingut sõlmima ning ilmselt sõlmime lepingu selle nädala lõpus või uue alguses,? rääkis abilinnapea Heiki Kivimaa. Hüvitise piiriks jäi 1,95 miljonit, mis kantakse Viru väljaku müügikuludesse.

KC Grupi esialgne nõue ulatus 3,7 miljoni kroonini. ?Leppisime kokku, et meile makstakse alla kahe miljoni, see on ehitise hind koos maaga,? selgitas kioski omaniku KC Grupi juhataja Margus Reinsalu. ?Küll ma ei tea täpselt, kui suur tükk maad ehitise juurde kuulus.?

Abilinnapea Kivimaa väitel on maa linna oma. ?Me ei taha lõpututesse vaidlustusse minna, kuid maa on munitsipaliseeritud.? Kui me ei oleks kokkuleppele jõudnud, oleks KC Grupp võinud maa munitsipaliseerimise vaidlustada, lisas ta.

Keset platsi paiknev kiosk on mitu kuud olnud väljaku müüki ja täisehitamist takistavaks sõlmobjektiks, kuna linn peab kinnistu ostjale üle andma sellisel kujul, mis võimaldaks ehitusega alustada.

KC Grupp oli ehitusettevõtte EMV partner samuti Viru väljaku müügikonkursil kandideerinud osaühingus Fort Grupp, mis veebruaris rahastaja äralangemisel edasisest kandideerimisest loobus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing