Börsiülevaade: peale pühasid turud kergelt optimistlikud

29. mai 2001, 09:47

Peale pikka pühadeperioodi on täna kõik suured turud avatud ning hommikupoolse seisuga ka kergelt positiivselt häälestatud. Kohalikul turul lokaalseid uudiseid ei ole ja seetõttu tuleks eeskuju võtta just suurematelt turgudelt.

Eelmisel nädalal kiiresti üles liikunud kohalik aktsiaturg jätkas ka eile edasirühkimist, kuid seekord juba mõnevõrra väiksema aktiivsuse ja käibe juures.

Täpselt pool eilsest 16 mln kroonisest päevakäibest andis Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, püsides terve päeva suhteliselt kitsas hinnakoridoris ning sulgudes 88 kroonil ehk 0,6% kõrgemal reedesest sulgemistasemest.

Kuulujutt Eesti Telekomi suuromanike Sonera ja Telia väidetavast ühinemisläbirääkimistest ei suutnud meie telekomifirma aktsiat oluliselt kergitada, kuigi antud liitumiskõneluse nõrgemaks pooleks olev Sonera aktsia läbis Helsingi börsil eile päris märkimisväärse tõusu.
Täna kella 9:35 oli Sonera jõudnud veel tugevneda 3,7%, 12,11 euroni.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia pendeldas eile visalt 160 krooni all, sulgudes 159,46 kroonil ehk ligi pool protsenti reedesest sulgemistasemest kõrgemal. Aktiivsus aktsia osas on aega päev päevalt langenud ning võib karta, et see keelab aktsial ka 160 kroonist kui korralikust kasumivõtmispunktist läbi murda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing