Ministeerium kirjutab seadust kõrtsi, piimasaali ja toidutare kohta

29. mai 2001, 08:18

Majandusministeerium on asunud koostama kaubandustegevuse seaduse eelnõu, mille tööversioon plaanib seadusandlikult kehtestada toidutare, veinisaali, teemaja, grillbaari ja muude söögikohtade mõisted, kirjutab Postimees.

Eelnõu kavandi kohaselt jagunevad toitlustusettevõtted kuude liiki. Ühe liigituse moodustavad söökla ja toidutare, teises lahtris on bistroo, toidubaar, ekspressbaar ja piimasaal.

Kolmas jaotus on baar, einelaud, grillbaar, pitsabaar, pubi, õlletare, veinisaal, jäätisebaar ja teemaja. Päris eraldi jaotuse vääriliseks on teksti autorid pidanud kohvikut, kõrtsi ja restorani.

Söögikohtades pakutava toidu jaotab dokument lihtsa, keskmise ja keeruka valmistamisviisiga roogadeks.

Näiteks kõrts on definitsiooni kohaselt ?toitlustusettevõte, kus tarbijale pakutakse keeruka valmistamisviisiga külmi suupisteid ja roogi, kuumi suupisteid, suppe, praade, magusroogi, kuumi ja külmi jooke, mahlu, karastavaid jooke, kondiitritooteid, puuvilja, samuti korraldatakse meelelahutust ja osutatakse lisateenuseid?.

Restorani mõiste kattub sisult eelnevaga - erinevus seisneb tõigas, et kõike peab olema ?suures valikus?, kõrtsi puhul pole valiku ulatust aga määratletud.

Tallinna ühe tuntuima hotelli Reval Hotel Olümpia peakoka Imre Kose hinnangul on väga suur väljakutse täpselt seadusega lahterdada, mida nimetada restoraniks ja mida mitte.

?Kogu aeg ju lisandub uusi kontseptsioone,? sõnas Kose. ?Suures maailmas on praegu kõige moodsam kontseptsioon üldse selline, mis miksib kokku kohviku, restorani ja brasserie - kuid ei ole samas ükski neist kolmest.?

Kose sõnul võib tänapäeval vabalt pidada ka restorani, mis pakub peamiselt eri suppe. ?Mida siis selle kohta seadusesse kirjutada??

Siiski peab Olümpia standardite kehtestamist vajalikuks, et päris iga maantee ääres hamburgereid müüv putka ei saaks ennast restoraniks nimetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing