Uus BMW tehas tuleb ilmselt Ida-Saksamaale

29. mai 2001, 10:08

Saksa autotööstuse BMW uus tehas tuleb tõenäoliselt Ida-Saksamaale, head võimalused on Spiegel Online teatel tehase asupaigaks saada Leipzigil.

Kuigi uue tehase asukohakonkursis on viimaks sõelale jäänud ka Prantsusmaa ja Tsehhi pakkumised, mille kasuks räägivad madalamad palgakulud ning osaliselt lubatud maksuvabastus, kaldub BMW juhtkond eelistama Saksamaa idaosa.

Spiegel Online kirjutab, et Leipzigi kõrval püsivad veel konkurentsis Mecklenburg-Vorpommerni ja Sachsen-Anhalti liidumaad. Ida-Saksamaal saaks tänu heale transpordiühendusele ning lihtsamale kommunikatsioonile saavutada kiirelt tootmise maksimumvõimsuse.

Lisaks tagab riik selles piirkonnas 18-protsendise investeeringutoetuse, mis plaanitud miljard margase (8 miljardit krooni) investeeringu puhul tähendaks 180 miljoni marga (1,44 miljardit krooni)ulatuses kulude katmist riigi poolt.

Välismaiste asukohtade vastu räägivad Spiegel Online teatel ka BMW halvad kogemused oma USA tehasega, kus autotootja pidi pikalt võitlema kvaliteediprobleemidega.

Lõpliku ostuse uue tehase asupaiga suhtes teeb BMW juhatus 4. juulil. Hiljuti loobus BMW Ungaris asuvast Tatabanyast kui võimalikust tehase asukohast, kuigi ungarlased ise levitasid veel eelmisel nädalal uudisteagentuuride vahendusel vastupidist informatsiooni.

Eesti poolt BMWle tehase asupigana pakutud Jüri langes konkursist selle aasta alguses ning kiirustades tehtud Muuga sadama pakkumine ei leidnud samuti autotootja heakskiitu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing