Isamaaliit loobus leppest Savisaarega

29. mai 2001, 08:15

Tallinna volikogu isamaaliitlastest liikmed loobusid eile õhtul kirjaliku koostööleppe sõlmimisest Edgar Savisaare juhitava Keskerakonnaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Soovime päästa veel, mis päästa annab. Mõistame küll, et lepe Keskerakonnaga on rohkem hea tahte memorandum, kuid seda võidakse valesti tõlgendada,? ütles volikogu Isamaaliidu fraktsiooni esimees Matti Tarum. ?See on põhimõtteline otsus, mis sugugi ei takista erinevate eelnõupunktide juures tõsist opositsiooniga läbirääkimist ning arvestamist.?

Linnapea Jüri Mõis on rõhutanud vajadust tihendada koostööd opositsiooniga ning pakkunud välja variandi sõlmida koostöölepe opositsiooniga, et hoida koalitsiooni lõhenemast. Seitsmest Isamaaliidu esindajast neli hääletas eile kirjaliku lepingu vastu.

Volikogu keskfraktsiooni esimees Toivo Tootsen ütles, et nad ei ole otsustanud, kas ühinevad leppe sõlmimata jäämise tõttu neljapäeval Jüri Mõisa vastase umbusaldushääletusega. ?Mis on kirjas, see on kirjas, sest suulisi kokkuleppeid on väga kerge muuta,? märkis Tootsen. ?Neljapäev on lahtine. Tuleb oodata, ehk on ka Reformierakonnal mingid plaanid.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing