Viljandi omavalitsejad võitlevad rongide kaotamise vastu

30. mai 2001, 08:51

Viljandimaa linnade ja valdade juhid ei ole nõus kavaga vähendada rongiliiklust Viljandisse, et avada uus liin Tallinna ja Tartu vahel, kirjutab Sakala.

Omavalitsuste liidu ja maavalitsuse andmetel on teede- ja sideministeerium tulnud mõttele, et talvel Eestis suletud rongiliinid tuleks osaliselt taastada, kuid raha leidmiseks peaks vähendama Tallinna ja Viljandi vahelist liiklust.

Omavalitsuste juhid tegid koos maavanemaga valitsusele, riigikogule ja Edelaraudteele pöördumise, milles nad olid kategooriliselt vastu ideele vähendada rongiliiklust Tallinna ja Viljandi ning Tallinna ja Pärnu vahel. Pöördumises leiti, et kui praegu käigus olevaid ronge vähendataks, siis pannakse sellega ametnike tehtud vigade eest maksma Viljandimaa rongisõitjad.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson jäi pöördumisele vastates umbmääraseks, kuid väitis, et ministeeriumil pole kavas halvendada Viljandimaa elanike liikumisvõimalust ja ühistranspordi teeninduskvaliteeti.

Raudteeameti peadirektori Oleg Epneri sõnul tuleb reisiliiklust korraldaval aktsiaseltsil Edelaraudtee rongiliikluse mahtu arvatavasti optimeerida.

'See tähendab vähe kasutatavate rongide käigust ärajätmist või suuremate linnade vahel sõitvatel rongidel peatuste vähendamist,' selgitas ta. 'See võimaldab kulusid kokku hoida.'

Epneri sõnul on Tallinna ja Viljandi vahel ka edaspidi kavas käigus hoida kolm rongi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing