Kunstimuuseum võib mängurite rahast ilma jääda

30. mai 2001, 08:14

Uue kunstimuuseumi ehitus võib järgnevatel aastatel ilma jääda kümnetest miljonitest kroonidest, sest kultuuri- ja rahandusministeeriumis valminud hasartmängumaksu tulu jagamise ümberkorralduskava põrkub järjest tugevnevale poliitilisele vastuseisule, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelnõu järgi saab 2002. aastast oluliselt suurema tüki õnnemängude ja loteriide maksutulust Kultuurkapital, kes peab üle poole kogutud rahast suunama kunstimuuseumi uue hoone ehituseks. Kuni valmimiseni peaks kunstimuuseumi ehitus saama õnnemängudelt igal aastal umbes 50 miljonit krooni.

Seoses eelnõuga on riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Kalle Jürgensoni sõnult teravalt üleval ka uue kunstimuuseumi rajamise probleem. ?Vaadates eelarve kontrollnumbreid tundub kunstimuuseumi ehitamine mulle isiklikult peona katku ajal,? sõnas Jürgenson.

Sotsiaalminister Eiki Nestori hinnangul ei nõustu riigikogu ilmselt praegusel kujul hasartmängumaksu seaduse eelnõuga. Säte, mille kohaselt otsustab toetuste maksmise edaspidi valitsus, on tekitanud tema sõnul mõistetavat pahameelt ja arusaamatusi mittetulundusühingutes.

?Seega tuleks see lõige välja jätta ning sätestada sellised mõisted nagu Sotsiaalkapital, Hariduskapital jne, mis tegutseksid samadel alustel nagu Kultuurkapital täna,? lausus Nestor. Lastele, peredele, puuetega inimestele ja vanuritele suunatud programmidele on seni jaganud raha hasartmängumaksu nõukogu.

Protestijate seas on ka kasiinode omanikud, kes peaksid igas kuus ühe mänguautomaadi pealt maksma 2000 krooni ja mängulaua pealt 5000 krooni praegusest enam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing